Microlife BP 3AS1-2 Hemşire Tipi Tansiyon Aleti

Microlife BP 3AS1-2 Hemşire Tipi Tansiyon Aleti (TAN01)

Marka : Microlife
Fiyat : 99,00 TL(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Yarı Otomatik Koldan Ölçen Tansiyon Aleti

Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
Tavsiye Et

Bu üründen aldığınız da sizi bekleyen fırsatlar

Microlife BP 3AS1-2 Hemşire Tipi Koldan Ölçen Tansiyon Aleti


Tansiyon günümüzde her bireyde var olan bir durumdur. Tansiyonun ölçülmesi için bir tansiyon aletine ihtiyaç duyulmaktadır. Yarı otomatik bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan Microlife BP 3AS1-2 tansiyon aleti ile ilgili olarak koldan ölçüm yapılabilmektedir. Kullanımı ile beraber stetoskop ihtiyacı olmadan rahat bir şekilde ölçüm yapmak mümkün olacaktır. Bu tansiyon aleti ile ilgili olarak yapılması gereken işlem manuel olarak pompalama işlemleri yapılmalıdır. Bunun akabinde de elde edilecek sonuçlar gözlenmelidir. Tansiyon aletleri günümüzde özellikle orta yaş kesimine erişmiş bireyler için olmaz ise olmazlar arasında yer almaktadır. Tercih edilecek olan tansiyon aletleri ile günlük olarak düzenli bir şekilde tansiyon ölçümü yapılmalı ve elde edilmiş olan sonuçlara göre gerekli uygulamalar yapılmalıdır.

İdeal tansiyon aralıkları ne olmalıdır?

Elde edilecek olan değerler ile ilgili olarak en uygun tansiyon aralıkları 12 ye 8 olarak bilinmektedir. 120 mm kalbin kasılma ve 80 mm cıva ile basınç değerlerine erişebilmesi önem arz etmektedir. Tansiyon değerleri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmekte olan değerler olarak ele alınabilmektedir. Kişinin kilo ve boy oranına göre değişkenlik gösterebilmekte olan tansiyon değerleri yapılacak olan ölçümler sonucunda normal değerlere erişilmesi gerektiğinin de bir göstergesi olarak görülebilmektedir. Düşük tansiyon ile ilgili olarak alt sınır tercihleri kişinin normal hayatındaki etkileri ile beraber kan basıncının oluşumunu sağlayan tedavi yöntemi sağlanmaktadır.

Küçük ve büyük tansiyon hakkında bilgiler;

Küçük ya da büyük tansiyon kalbin damarlara yaptığı basıncı oluşturmaktadır. Küçük ya da büyük tansiyon olarak halk arasında bilinen değerler olsa da kalbin genişlemesi ya da kanın damarlara sağladığı basınç olarak görülebilmektedir. Tercih edilecek olan tansiyon ölçüm cihazı ile beraber normal seviyelere indirgeme işlemleri sağlanabilmektedir.

Tuzlu maddeler tansiyonu yükseltir mi?

Evet, tuzlu yiyecekler tansiyon değerini yükseltmektedir. Tansiyon değerinizin düşük olması sizin güncel yaşamınızı etkiliyor ise bu durum sizin tansiyon sorunlarınızın olduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Microlife BP 3AS1-2 tansiyon aleti ile yapacağınız ölçümler sonucunda elde edilecek değerler ile beraber eğer tansiyonunuz düşük çıktıysa direkt olarak tansiyonunuzu yükseltebilecek niteliklere sahip olan bir tuzlu ayran sizin için yeterli olabilecektir.

Sizlere sunulmakta olan Microlife BP 3AS1-2 tansiyon aletinin pompalı olması genellikle halk arasında hemşire tipi tansiyon aleti olarak görülebilmektedir. Osilometrik ölçme yöntemi ile çalışmakta kolan bu tansiyon cihazı koldan ölçüm yapmanız için yeterli bir üründür. Tansiyon ve kalp atışlarınızı ya da bir başka deyiş ile nabız ölçümü işlemlerinizi rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Hata kodu oluşması, otomatik olarak hava boşaltma işlemlerinin yapılabiliyor olması ile ilgili olarak sizlere sunumlar yapar.

Otomatik olarak kapanma, yumuşak bir saklama çantasına sahip olma, pil uyarısı yapıyor olması ya da CE onaylı olması bu ürünümüzün en önemli avantajları arasında yer almaktadır.

Sizlere sunuyor olduğumuz bu ürün içeriğinde neler var?

  1. 1 Adet Microlife BP 3AS1-2 Dijital Tansiyon Aleti

  2. 2 Adet Alkaline Pil

  3. Kullanma Kılavuzu


Microlife BP 3AS1-2 Dijital Tansiyon Aleti Nasıl kullanılıyor?

Bu tansiyon aletimizin kullanımı için ilk olarak kendinize rahat bir oturuş şekli belirleyiniz ve bir başka kişiden destek alınız zorunlu anlarda tek başına da ölçüm yapılabilmektedir. Sol kolunuza tansiyon aletinin yapışkanlı bölümünü bağlayınız. Pompa ile sağ elinizden yardım alarak sol kolunuza bağladığınız yapışkanlı bölümü şişiriniz ve bekleyiniz.

Çok kısa bir zaman dilimi içinde dijital ekran üzerinde mevcut tansiyonunuz ile ilgili değerleri okuyabilirsiniz.