Yardım

Kredi Kartı ile Güvenli Alışveriş

Artan internet kullanımı ve bireylerin neredeyse tüm işlemlerini bilgisayarlar yardımı ile halledebilmesi, yüksek teknolojinin yanında bireylerin aklında soru işaretleri oluşturmaya başlamıştır. Haksız da sayılmayan bu şüpheler, bilinçlenmenin artmasıyla yerini güvenliğe ve dolayısıyla kolaylığa bırakacaktır.

Bu bakımdan www.eczane.com.tr olarak başladığımız bu serüvende, müşterilerimizin kimlik ve adres bilgileri şirket bünyesinde, ödeme bilgileri ise sadece ödendi-ödenmedi olarak veritabanlarımızda tutulmaktadır.

Kredi kartınızla eczane.com.tr üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz! 

Tamam, kredi kartınızla güvenle alışveriş yapabileceğinizi söylüyoruz, ama nasıl?

Hemen açıklayalım; eczane.com.tr'nin müşteriden bilgi girmesini istediği tüm ekranların tarayıcıdaki durumu şöyledir;


 

 

eczane güvenlik Solda gördüğünüz resimde internet explorer'da normal ekran ile, bilgi girilmesi gerektiğinde iki adres satırı arasındaki farklılığı gösteriyor.
Tarayıcıda https:// yazısı görüldüğünde ve kilit ikonu belirdiğinde o sayfadaki veriler şifrelenmiş olarak sunucuya aktarılmaktadır.

Not: 128 Bit SSL kullanılan bir sistemde, veriler 2128
 anahtar arasından şifrelenecektir. Bu da sizi tanımayan birisinin bilgilerinizi deneme-yanılma yöntemiyle tahmin etmesine neredeyse eşdeğerdir.Diğer tarayıcılardan da bir kaç örnek vermek gerekirse;

eczane chrome https

veya
opera https eczane
gibi https protokülünde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

 Https ve SSL kullanmak için benim bir şey yapmam gerekiyor mu?

Hayır, https ve ssl kullanmak için yapmanız gereken bir ayar yoktur. Bu protokol üzerinden veri alışverişi yapılacağı zaman, internet sayfaları otomatik olarak bu protokole geçmektedir. Sizlerin bu hususta yapması gereken, kredi kartı bilgileri gibi güvenliğe dikkat etmeniz gereken konularda https protokolünden veri alışverişi yapıldığını önemsemektir.