Dermoskin Celerit SPF 25
Dermoskin Celerit SPF 25

Dermoskin Celerit SPF 25 (DC25)

Marka : Dermoskin
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Cilt Lekeleri için hiperpigmentasyon kremi

Dermoskin Celeritt SPF 25 30 ml

 

Celeritt spf 25; çiller, yaşlılık lekeleri ve hamilelik lekeleri gibi pigment lekeleri, cildin melanin imalatını ve dağıtımındaki bozukluktan meydana gelmektedir. Pigment lekelerini azaltmak için, cilt UV ışınlarına karşın korunmalıdır, melanin oluşumu baskılanmalıdır. Cilt bakımı için kullanıma uygundur.

 

WATERCRESS EXTRACT

 

Cilt lekeleri nasıl gider? (Su teresi ekstresi): Cilt üzerinde çok önemli renk açıcı ve beyazlatıcı etkisi vardır. Su teresi yaprakları tahrip edildiğinde içerdiği glukonasturtin bir takım sülfhidril bileşenlerine dönüşür. Bu maddelerin muhtemelen melanin öncüllerinin oksidasyonunu baskılayarak pigmentasyonu azalttığı düşünülmektedir. Ekstre ayrıca melanozomların melanositlerden epidermis hücrelerine erişmesini engeller. Su teresinin içerdiği C vitamini melanin oluşumunda etkili meydana gelen enzimleri baskılayarak lekelerin rengini açar. Üründe kullanılan su teresi ekstresi, kendisine özgü kokusunun giderilmesi amaçlı özel yollarla elde edilmiş olup renksiz ve kokusuzdur. Cilt bakımı amaçlı gerekli gereksinimleri karşılamaktadır.

 

VITAMIN C

 

Cildin sıkılaşmasına, pigment oluşumunu baskılayarak cilt tonunun açılmasına destek olur. Güçlü renk açıcı etkiye sahiptir.  Bu sayede güneş lekeleri ve hamilelik lekerinizin giderilmesine yardımcı olur.  Japon Sağlık Bakanlığı tarafından bu etkisi onaylanmıştır.

 

Dermoskin Celeritt SPF 25 Cilt Lekelerine Karşı Yoğun Bakım Kreminin Özellikleri;

 

 . Klinik çalışmalar insan melanositlerinde melanogenesis'i %57 oranında azalttığını göstermiştir. Melanin sentezini baskılaması nedeniyle, leke oluşumunu engellemeye ve oluşmuş lekelerin renk yoğunluğunu azaltmaya destek olur.

 . Yaşlılık lekelerine, UVB ışınları sonucu aşırı üretilmiş melaninler sebep olurlar. Üç aylık bir invivo çalışması sonucu olarak (Asyalı insanlar üzerinde) Vitamin C içerir kremin itinalı kullanıldığında yüzdeki yaşlılık lekelerinin renk yoğunluğunun azaldığı gözlenmiştir.  Tüm ciltte renk açılma etkisi %25 olarak belirtilmiştir. 

 . Yapılan klinik çalışmalarda Vitamin C ve Vitamin E'nin etkin oranlarda beraber kullanıldığında UV ışınlarının cilt üzerinde yaptığı hasarları %50 oranında azalttığı belirlenmiştir.

 

VITAMIN E

 

Stratum corneumun su tutma kapasitesini arttırarak cildin genel yapısını geliştirir, cildi pürüzsüzleştirir, rahatlatır. Pigment oluşumundan sorumlu olan serbest radikalleri azaltır ve ürünün içerdiği UVA filtrelerinin etkisini güçlendirir. Cilt metabolizmasını uyararak bazal cilt katmanlarında pigment oluşumunun önlenmesini hızlandırır.  

 

VITAMIN A 

 

Epitalizasyonun artmasına, mitotik aktivitenin yükselmesine, derideki enzimatik aktivitenin artmasına, epidermisin kalınlaşmasına, deri elastikiyetinin artmasına, UV hasarlı derinin rejenerasyonuna yardımcı olur. Ethylhexyl Methoxycinnamate ve Octocrylene birbirinin etkisini arttırarak pigmentasyon oluşumunu tetikleyen, UVB ışınlarına karşın cildi koruyarak yaşlılık ve güneş lekelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olurlar. Butyl Methoxydibenzoylmethane güçlü bir UVA filtre olup, akut ve kronik cilt hasarları oluşturan UVA ışınlarına karşın koruma sağlar.

 

Celeritt SPF 25'te Bulunan Güneş Filtreleri:

 

Ethylhexyl Methoxycinnamate ve Octocrylene birbirinin etkisini arttırarak pigmentasyon oluşumunu tetikleyen, UVB ışınlarına karşı cildi koruyarak yaşlılık ve güneş lekelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olurlar. 

Butyl Methoxydibenzoylmethane güçlü bir UVA filtre olup, akut ve kronik cilt hasarları oluşturan UVA ışınlarına karşı koruma sağlar. 

 

Kullanım Şekli: 

 

Her sabah temizlenmiş yüz, boyun ve ilgili cilt bölgesinde dairesel hareketlerle ince bir tabaka halinde uygulanır. İlk sonuçlar uygulamanın 3.-4. haftasında görülmeye başlar. Ancak en iyi sonuç için 4-6 ay boyunca kullanılması önerilir. Güçlü güneş korumaya ihtiyacı olan kişilerde yaz mevsiminin Dermoskin SPF 50 ürünü ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. 

 

Uyarılar:

 

Göz ile temas ederse bol su ile durulayınız. Etkinliğine ve raf ömrüne zarar vermemek için, kullanım sonrasında ürünün kapağını açık bırakmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Güneş koruma olarak kullanıldığı takdirde, güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürünüz. Ürün kullanıldığında dahi güneşte uzun süre kalmayınız ve ürünü sık sık tekrarlayınız. Güneş ışınlarının dik açı ile geldiği öğle saatlerinde korunmasız güneşe çıkmayınız.

Benzer Ürünler
Etiketler
dermoskin, celeritt,