Day2Day The Collagen Beauty Fish 7 g 30 Saşe
Day2Day The Collagen Beauty Fish 7 g 30 Saşe

Day2Day The Collagen Beauty Fish 7 g 30 Saşe (DY2CF)

Marka : DAY2DAY
İndirim Oranı : %58 İndirim
Fiyat : ₺1.650,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺699,90(KDV Dahil)
Barkod : 8697595876084
UrunDetay1500

Balık Kollajeni İçeren Toz Takviye Edici Gıda

Day2Day The Collagen Beauty Fish 7 g 30 Saşe

Ürün Hakkında: Day2Day The Collagen Beauty Fish; 5.000 mg kolajen peptit, R-alfa lipoik asit, glutatyon ve vitamin kompleks içeren saşe formda gıda takviyesidir. Ürün vişne aromasıyla kolay içilebilir özelliğe sahiptir. Day2Day The Collagen Beauty Fish ilave şeker içermez.

 

Day2Day The Collagen Beauty Fish Fransız menşeli, balık kaynaklı tip I kolajen içerir. Molekül ağırlığı 2kda=2000 daltondur.

 

Day2Day The Collagen Beauty Fish Saşe İçeiği:

 

  Kolajen Peptit   5000 mg
  C Vitamini   250 mg
  Hyaluronik Asit   100 mg
  Alfa Lipoik Asit   50 mg
  Glutatyon   30 mg
  B3 Vitamini   16 mg NE
  Çinko   10 mg
  E Vitamini   6 mg TE
  B5 Vitamini   6 mg
  B6 Vitamini   1,4 mg
  Biotin   2500 mcg
  Selenyum   55 mcg
  B12 Vitamini   2,5 mcg

 

Kullanım Önerisi: Day2Day The Collagen Beauty Saşe Fish’nin yetişkinler için önerilen dozu, günde tek saşe içilerek kullanılması şeklindedir.

 

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

 

Kolajen Nedir?

 

Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmasını sağlayan, dayanıklılığı artıran ve cilde esneklik kazandıran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sarılmış olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, yaşlandıkça azalmaya başlamaktadır.

 

Kolajen Tipleri Nelerdir?

 

19 tane tipi tanımlanmış olan kolajenin vücudumuzda en sık görülen çeşitleri tip 1, tip 2 ve tip 3, tip 4 ve tip 10’dur. Tüm bu kolajen tipleri vücudun farklı dokularında yer almaktadır.

 

Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan kolajen, tip 1’dir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşmaktadır. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen, kemikleri destekler, cildi korur, cildin elastikiyetini sağlar, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Tip 2 Kolajen: Tip 2 kolajen hücresel olmayan kıkırdak matrisi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matrisi, kıkırdak içinde var olan sıvı benzeri bir dolgudur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ekrem ağrıları ve çeşitli buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir.

Tip 3 Kolajen: Tip 3 kolajen organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyici olan tip 3 kolajen, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasında da oldukça etkilidir. Kasların, arterlerin ve organların yapısını desteklemektedir. Damarlara elastikiyet verirken aynı zamanda kasları güçlendirmektedir.

Tip 4 Kolajen: Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.

Tip 10 Kolajen: Yeni kemiklerin oluşumunda görev alan tip 10 kolajen aynı zamanda eklem kıkırdaklarının gelişimi için de önemlidir. Eklem ağrıları ve eklem bölgelerinde meydana gelen kırıklarda onarıcı görev görmektedir.

Aroma
Vişne
Form
Saşe (Tek Kullanımlık Toz)
İçerik
Alfa Lipoik Asit (ALA) B Vitaminleri Biotin Glutatyon Hyaluronik Asit Kollajen
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR