İnsuport İnsülin Taşıma Çantası
İnsuport İnsülin Taşıma Çantası

İnsuport İnsülin Taşıma Çantası (080147)

Marka : Insuport
Fiyat : ₺269,90(KDV Dahil)
Barkod : 8680145080147

İnsülin Taşıma Çantası

Insuport İnsülin Taşıma Çantası


 

İnsuport Teknik Özellikleri:

2 haftalık ihtayaca yönelik hazırlanmıştır.

Her iki bölmede ısı yalıtımlıdır.

Fermuarların altı dahi yalıtılmıştır.

Kemere takılabilir ve ya elde taşınabilir.

Kullanıcıya ait kimlik bilgileri kartı mevcuttur.

1 adet ice pack (buz kalıbı) içerir.

Türkiye'de kullanılan insülin ve kalemlerine yönelik olarak hazırlanmış tek insülin çantasıdır.

Kullanıma göre 12-24 saat koruma sağlayabilen yüksek ısı yalıtımına sahiptir.

İnsülinler ve diğer soğuk zincirle taşınması gereken ilaçlar bu amaç için üretilmiş olan yüksek ısı yalıtımlı çantalar ile taşınmalıdır.

+2 -+8  c de  son kullanma tarihine kadar dayanabilen bu tür ilaçlar oda sıcaklığında ise etkileri zamanla kaybolmakta ve özelliklerini de kaybetmektedirler.

Evlerde buzdolabı kapaklarında (kesinlile buzluk bölümüne konlmamalıdır) saklanarak muhafaza koşullarına uyulan insülinler ve kalemleri ne yazık ki günlerce ceplerde ya da yalıtımsız sıradan çantalarda muhafaza edilmektedir.

Unutulmamalıdır ki ceplerimizdeki ısı ortam ısısından çok daha fazladır insuport; insülinlerin ve soğuk zincirle taşınması gereken aşı vs. diğer ilaçların kısa-uzun süreli güvenli taşınmalarını / muhafazalarını sağlamak üzere özel olarak üretilmiş yüksek standartlara sahiptir.

İnsuport 'un ısı yalıtım düzeyi çok yüksektir. Özel yalıtım malzemeleri  kullanılarak tüm bölgeleri (fermuar altı bölgeler dahil) yalıtılmış dünyadaki tek çantadır.

Özel kumaşı ve teknik dikiş yöntemleri kullanılarak ısı kaçakları azami olarak azaltılmıştır.

Sadece tek gözü değil her iki gözü de yalıtımlıdır. Fazla miktarda insülin taşınacaksa, glukometre bölümü de insülin transferinde gerektiğinde kullanılabilir.

İki haftalık ihtiyaca yönelik olarak tasarlanmıştır. iki hafta yetecek kadar; insülin, kalem iğnesi, enjektör, lanset, swap vs. malzemeleri rahatlıkla taşır.

İnsuport tek ice pack (soğuk zincir için buz kalıbı) ile 24 saat (ortam sıcaklığı çok yüksek olduğunda, veya icepack yeterli derecede dondurulmadığında bu süre kısalabilir) yedek ice pack'ler le  ise çok daha fazla sürede insülin ve diğer soğuk zincirle taşınması gereken ilaçlarınızı muhafaza edebilir.

Ice pack'ler buzdolabında yeterince dondurulmalıdır. Ne kadar fazla sürede buzlukta dondurulursa o kadar çok düşük ısıda muhafaza eder.

Yedek ice pack kullanılması / bulundurulması önemle tavsiye edilir.

İce pack ler diğer termo jellerden ve buz akülerinden kimyasal yapılarıyla da çok farklıdırlar. Termojel ve buz aküleri 1-2 saat soğuk kalırken ıce pack ler de bu süre 10 saate kadar çıkmaktadır.

İnsuport çantanın teknik özelliklerinden dolayı da (yalıtım, kumaş kalitesi, dikiş kalitesi ve tekniği) bu süre 24 saati aşmaktadır.

Benzer Ürünler