Insuport İnsülin Taşıma Çantası Mini Boy (080482)

Marka : Insuport
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Küçük Boy İnsülin ve Soğuk Zincir Taşıma Çantası

:

Insuport İnsülin Taşıma Çantası Mini Boy


İnsuport Teknik Özellikleri

24 Saatlik ihtayaca yönelik hazırlanmıştır.

Isı yalıtımlıdır.

Elde kolaylıkla taşınabilir.

Kullanıcıya ait kimlik bilgileri kartı mevcuttur.

1 adet ice pack (buz kalıbı) içerir.

Türkiye'de kullanılan insülin ve kalemlerine yönelik olarak hazırlanmış tek insülin çantasıdır.

Kullanıma göre 12-24 saat koruma sağlayabilen yüksek ısı yalıtımına sahiptir.

İnsülinler ve diğer soğuk zincirle taşınması gereken ilaçlar bu amaç için üretilmiş olan yüksek ısı yalıtımlı çantlara ile taşınmalıdır.

+2 -+8  c de  son kullanma tarihine kadar dayanabilen bu tür ilaçlar oda sıcaklığında ise etkileri zamanla kaybolmakta ve özelliklerini de kaybetmektedirler.

Evlerde buzdolabı kapaklarında (kesinlile buzluk bölümüne konlmamalıdır) saklanarak muhafaza koşullarına uyulan insülinler ve kalemleri ne yazık ki günlerce ceplerde ya da yalıtımsız sıradan çantalarda muhafaza edilmektedir.

Unutulmamalıdır ki ceplerimizdeki ısı ortam ısısından çok daha fazladır insuport; insülinlerin ve soğuk zincirle taşınması gereken aşı vs. diğer ilaçların kısa-uzun süreli güvenli taşınmalarını / muhafazalarını sağlamak üzere özel olarak üretilmiş yüksek standartlara sahiptir.

İnsuport'un ısı yalıtım düzeyi çok yüksektir.

Özel kumaşı ve teknik dikiş yöntemleri kullanılarak ısı kaçakları azami olarak azaltılmıştır.

Ice pack'ler buzdolabında yeterince dondurulmalıdır. Ne kadar fazla sürede buzlukta dondurulursa o kadar çok düşük ısıda muhafaza eder.

İce pack'ler diğer termo jellerden ve buz akülerinden kimyasal yapılarıyla da çok farklıdırlar. Termojel ve buz aküleri 1-2 saat soğuk kalırken ice pack'lerde bu süre 10 saate kadar çıkmaktadır.

İnsuport çantanın teknik özelliklerinden dolayı da (yalıtım, kumaş kalitesi, dikiş kalitesi ve tekniği) bu süre 24 saati aşmaktadır.