Nutraxin Gold Collagen 10 Shot
Nutraxin Gold Collagen 10 Shot

Nutraxin Gold Collagen 10 Shot (627814)

Marka : NUTRAXIN
İndirim Oranı : %55 İndirim
Fiyat : ₺1.399,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺629,95(KDV Dahil)
Barkod : 8680512627814
UrunDetay1500

Biotin, CoQ10 ve Kolajen İçerikli Gıda Takviyesi

Nutraxin Beauty Gold Collagen 10x50 ml Shots

 

Kolejen Türü: BALIK

 

  İçindekiler 

Her 1 Şişede (50ml) 

  Hidrolize Kolajen 

10 g

  L-askorbik asit

300 mg

  Vitamin B6

0,7 mg

  Vitamin B5

6 mg

  Vitamin E

12 mg

  D-biotin

2000 µg

  L-karnitin

100 mg

  Hyalüronik asit

10 mg

  Koenzim Q10

10 mg

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez

 

Kolajen Nedir?

 

Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmasını sağlayan, dayanıklılığı artıran ve cilde esneklik kazandıran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sarılmış olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, yaşlandıkça azalmaya başlamaktadır.

 

Kolajen Tipleri Nelerdir?

 

19 tane tipi tanımlanmış olan kolajenin vücudumuzda en sık görülen çeşitleri tip 1, tip 2 ve tip 3, tip 4 ve tip 10’dur. Tüm bu kolajen tipleri vücudun farklı dokularında yer almaktadır.

 

Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan kolajen, tip 1’dir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşmaktadır. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen, kemikleri destekler, cildi korur, cildin elastikiyetini sağlar, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini sağlar.

 

Tip 2 Kolajen: Tip 2 kolajen hücresel olmayan kıkırdak matrisi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matrisi, kıkırdak içinde var olan sıvı benzeri bir dolgudur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ekrem ağrıları ve çeşitli buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir.

 

Tip 3 Kolajen: Tip 3 kolajen organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyici olan tip 3 kolajen, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasında da oldukça etkilidir. Kasların, arterlerin ve organların yapısını desteklemektedir. Damarlara elastikiyet verirken aynı zamanda kasları güçlendirmektedir.

 

Tip 4 Kolajen: Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.

 

Tip 10 Kolajen: Yeni kemiklerin oluşumunda görev alan tip 10 kolajen aynı zamanda eklem kıkırdaklarının gelişimi için de önemlidir. Eklem ağrıları ve eklem bölgelerinde meydana gelen kırıklarda onarıcı görev görmektedir.

Form
Shot (Tek Kullanımlık Likit)
İçerik
Biotin C Vitamini E Vitamini Hyaluronik Asit Koenzim Q10 Kollajen L-Karnitin
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR