Protefix Protez Diş Yapıştırıcı Krem 47 g
Protefix Protez Diş Yapıştırıcı Krem 47 g

Protefix Protez Diş Yapıştırıcı Krem 47 g (622133)

Marka : Protefix
Fiyat : ₺36,90(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Diş Protezleri İçin

Protefix Protez Diş Yapıştırıcı Krem 47 g

Ağızda çeşitli nedenlerle oluşan estetik bozuklukların ve ya kaybedilmiş olan dişlerin  yerine konulan, kişilerin estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçlarını karşılayan tüm yapay oluşumlar protez olarak adlandırılmaktadır. Protezde hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılırken aynı zamanda bozulan konuşmasının  da düzeltilmesi ve estetik görünümün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Bu etkileri oluştururken diş protezinin sürekli temiz olması gerektiği unutulmamalıdır. 

Protefix Yapıştırıcı Krem diş protezleri üzerinde görülen tutma gücü problemlerini ortadan kaldırmak için üretilmiştir.

Tatsız olduğu için ağızda herhangi bir etkiye sebebiyet vermez tat bırakmaz. Islak protezlere uygulanabildiği için pratiktir. Güçlü yapıştırma etkisi uzun süreli uygulamalara yardımcı olur. Protezde bulunan boşluklara yiyecek artıklarının dolmasını engeller.

Kullanım Şekli: Protefix extra güçlü yapıştırıcı kremi aralıklı olarak ıslak protezin üzerine sürülür. Daha sonra çenenin üzerine oturacağı üst ve alt çene protezi derinliklerinin içine, gerekli olması halinde üst çene protezi damak plakasının arka tarafına da protefix ekstra güçlü yapıştırıcı kremi sürülebilir. Daha sonra diş protezi takılır ve birkaç saniye süreyle çeneyle sıkıştırılır. Yemek yemeden önce yaklaşık 5 dakika kadar beklenir.  Protefix ekstra güçlü yapıştırıcı kremi tasarruflu kullanılmalıdır. Dozu kaçırıldığı takdirde protezin yapışma gücü olumsuz yönde etkilenebilir. Genelde optimal dozun bireysel gereksinmelere göre ayarlanması tavsiye edilir. Tüp kullanıldıktan sonra itinayla kapatılmalı ve ağız kısmı sürekli olarak temiz ve kuru tutulmalıdır.

Ürün Grupları
Protez Diş Yapıştırıcıları
Benzer Ürünler