Sea Band Yetişkin Bulantı Bandı
Sea Band Yetişkin Bulantı Bandı
Sea Band Yetişkin Bulantı Bandı

Sea Band Yetişkin Bulantı Bandı (007767)

Marka : Sea Band
Fiyat : ₺99,90(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Bulantı gidermeye yardımcı bileklik.

Sea Band Bulantı Bandı - Yetişkin

Sea-Band yolculuk, hamilelik, anestezi, kemoterapi ve diğer nedenlerden kaynaklanan bulantı ve kusma şikayetlerine karşı klinik olarak test edilmiş ve onaylanmış bir üründür.

Bileklikte bulunan plastik pim Nei Kuan akapuntur basınç noktalarına gelecek şekilde uygulanır.

Herhangi bir ilaç içermez, bu nedenle de bulantı ilaçlarının neden oldukları yan etkilere neden olmaz ve bulantı hissedildiği anda uygulanabilir.

Sea-Band'ın uygulaması son derece kolaydır. Belirtilen esaslara uygun olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bulantı şikâyeti başlamış ise, sea-band takıldıktan max. 5 dk içerisinde etkisini gösterecektir. Çıkarmaksızın aralıksız olarak da kullanılabilir.

Parmağınızın denk geldiği noktada, iki tendom arasındaki yerdir.

Bu şekilde Sea-band'ın iç kısmında yer alan plastik pim, Nei-kuan nokasına isabet edecektir. Aynı işlemin diğer bilek için tekrar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Sea-Band özel iplik karışımından örmedir ve latex içermez. Yumuşak, rahat ve tüm bilek ölçülerine uygundur.

Tekrar tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Elde nazikçe yıkanabilir. Özel saklama koşulu gerektirmez.

Sea-band'ın çocuklar için renkli dizaynlar da olanları da vardır.

3 yaş üzeri çocuklarda güvenle kullanılabilir çünkü ilaç içermemektedir ve yan etkisi yoktur.

Hangi pozisyon Sea-band için doğrudur?

Üç orta parmağınızı bileğinizin iç kısmına yerleştiriniz. Nei-Kuan noktası, işaret parmağınızın geldiği yerdir.

Etkinliğini gösterebilmesi için Sea-band'ın her iki bileğe de uygulanması gerekmektedir. Hem yetişkinler için hemde çocuklar için uygundur.

Kullanım Alanları:

Hamilelerin Sabah Bulantısı.

Hamileliğin erken dönemlerinde mide bulantısına getirilen geleneksel çözümler işe yarayabilir. Bunlara her sabah kalkmadan önce kuru bisküvi ya da tost yemek ya da zencefil kökü çiğnemek dahildir.

Acupressure ' un hamilelikteki sabah bulantılarını engelleyebildiği ve rahatlık sağladığı bilimsel olarak ilk defa İngiltere Belfast'ta bulunan Queen's Universite'sinden Prof. John Dundee tarafından kanıtlanmıştır.

1988 yılında The Journal of the Royal Society of Medicine'da yayınlanan raporda, klinik çalışmaya katılan bayanlarda acupressure kullananların kullanmayanlara oranla; bulantı ve kusma şikâyetlerinin minimuma indiği anlatılmıştır.

Yakın tarihte İtalya'da yapılmış olan bir çalışma; Sea-Band kullanan bayanların %70'inin sabah bulantılarında iyileşme olduğunu göstermiştir.

Amerika'daki bir ebe tarafından yürütülen bir başka çalışma, Sea-Band kullanan bayanlarda anksiyete, depresyon ve çatışma gibi durumlara daha az rastlandığını göstermiştir.

Yol Tutması Şikâyeti.

Herhangi bir tür ulaşım sırasında oluşan mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma, beynin aldığı karışık mesajlar sebebiyle tetiklenir. Her ne kadar hareket etmeyen bir koltukta da otursanız, algılarınız size aslında hareket ettiğinizi söylemektedir.

Yaygın inanışın aksine, sonuç olarak karşımıza çıkan mide bulantısı sadece 'kafanın içinde' değildir ve çocuklar gibi yetişkinlerde de görülür.

Seyahat hastalığının erken işaretlerine sessizlik, baş ağrıları ve uyuşukluk dâhildir ve bunları genellikle kontrol edilemeyen kusmalar izler.

İlaçsız Tedavi...

Bulantı önleyici ilaçlar uyuşukluk hali gibi beklenmedik yan etkilere neden olabilir, çocuklar ve kimi yetişkinler için uygun olmayabilir. Oysa bulantıdan korunmak için daha farklı yollar var:

·         Arabanı ya da otobüs (yüzün gidiş yönüne bakarak) önünde oturarak seyahat etmek.

·         Pencereden dışarı bakmamak ve ufka fokuslanmak.

·         Taze nefes almak- pencere açmak

·         Yolculuk öncesi ağır yemek yememek

·         Çocukları bir oyunla meşgul etmek

·         En önemlisi, yolculuk sırasında Sea-Band kullanmak   


Anestezi & Kemoterapi...

Modern teknolojiye rağmen, genel anestezi ile yapılan operasyon sonrasında; özellikle de verilen ağrı kesiciler sonrasında birçok hasta hala kusma ve bulantı sorunu yaşamakta.

Devam eden rahatsızlık nedeniyle hastanede kalış süresi beklenenden daha da uzun olabilir. Operasyon öncesinde ya da hemen sonrasında hastaya Sea-band takıldığı takdirde, bulantı ve kusma hissi durdurulabilir.

Bilhassa, operasyon gününde bulantı hissi devam eden hastalar için kullanışlıdır.

Bunun gibi; kanser tedavisinde kullanılan güçlü ilaçlarda hastalarda bulantı ve kusma gibi şikayetlere sebebiyet verebilir. Hemşireler ve doktorlar, bu semptomları kontrol altına alabilmek için hastaları Sea-Band kullanımına teşvik etmekteler, dolayısıyla şikayetlerinden kurtulan hastaların tedaviye uyumlarını arttırabilmekteler.

Benzer Ürünler