Venatura Tip 1 Hidrolize Balık Kollajeni 5000 mg 30 Saşe
Venatura Tip 1 Hidrolize Balık Kollajeni 5000 mg 30 Saşe

Venatura Tip 1 Hidrolize Balık Kollajeni 5000 mg 30 Saşe (759323)

Marka : VeNatura
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺99,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺94,05(KDV Dahil)
Urun-Detay-Bilgilendirme

Doğası değiştirlmemiş hidrolize balık kollajeni

VeNatura Tip 1 Hidrolize Balık Kollajeni 5000 mg 30 Saşe

 
İçindekiler: Doğası değiştirilmiş kollajen tip l (Hidrolize balık kollajeni)
 
Etken Madde (1 saşe)      Miktar
 
Hidrolize balık kolajeni     5000 mg
 
Gluten, GDO, alkol, koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı içermez.
 
Net Miktar: 30 saşe
 
Menşe Ülke: Türkiye (Hidrolize balık kollajeni’nin menşe ülkesi Fransa’dır.)
 
İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
 
Kolajen Nedir?
 
Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmasını sağlayan, dayanıklılığı artıran ve cilde esneklik kazandıran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sarılmış olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, yaşlandıkça azalmaya başlamaktadır.
 
Kolajen Tipleri Nelerdir?
 
19 tane tipi tanımlanmış olan kolajenin vücudumuzda en sık görülen çeşitleri tip 1, tip 2 ve tip 3, tip 4 ve tip 10’dur. Tüm bu kolajen tipleri vücudun farklı dokularında yer almaktadır.
 
Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan kolajen, tip 1’dir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşmaktadır. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen, kemikleri destekler, cildi korur, cildin elastikiyetini sağlar, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini sağlar.
 
Tip 2 Kolajen: Tip 2 kolajen hücresel olmayan kıkırdak matrisi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matrisi, kıkırdak içinde var olan sıvı benzeri bir dolgudur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ekrem ağrıları ve çeşitli buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir.
 
Tip 3 Kolajen: Tip 3 kolajen organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyici olan tip 3 kolajen, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasında da oldukça etkilidir. Kasların, arterlerin ve organların yapısını desteklemektedir. Damarlara elastikiyet verirken aynı zamanda kasları güçlendirmektedir.
 
Tip 4 Kolajen: Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.
 
Tip 10 Kolajen: Yeni kemiklerin oluşumunda görev alan tip 10 kolajen aynı zamanda eklem kıkırdaklarının gelişimi için de önemlidir. Eklem ağrıları ve eklem bölgelerinde meydana gelen kırıklarda onarıcı görev görmektedir.
İçerik
Kollajen
Form
Saşe (Tek Kullanımlık Toz)
Benzer Ürünler