Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe
Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe
Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe
Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe
Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe

Voonka Collagen Beuty Plus 30 Saşe (008700)

Marka : Voonka
İndirim Oranı : %61 İndirim
Fiyat : ₺1.290,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,90(KDV Dahil)
Barkod : 8680807008700
UrunDetay1500

Ananas ya da Çilek Aromalı

Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe

 

ANANAS YA DA ÇİLEK AROMALI

 

İçerik: Her 1 saşe için; 

 

Hidrolize Kollajen                     10000 mg               
Hyaluronik Asit         100 mg
Selenyum         55 mcg 
Vitamin C         300 mg 
Vitamin B6          0,7 mg
Vitamin E             6 mg a-TE 
Çinko           10 mg 
Vitamin B5             3 mg 
Bakır     2000 mcg 
Biotin     2500 mcg 

 

Kullanım Bilgisi: Yetişkinlerin takviye edici gıda olarak tercihen yemeklerden sonra günde 1 defa 1 saşeyi 250 ml su ile tüketmesi tavsiye edilir.

 
Ambalaj: 30 saşelik kutu

 

Kolajen Nedir?

Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmasını sağlayan, dayanıklılığı artıran ve cilde esneklik kazandıran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sarılmış olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, yaşlandıkça azalmaya başlamaktadır.

Kolajen Tipleri Nelerdir?

19 tane tipi tanımlanmış olan kolajenin vücudumuzda en sık görülen çeşitleri tip 1, tip 2 ve tip 3, tip 4 ve tip 10’dur. Tüm bu kolajen tipleri vücudun farklı dokularında yer almaktadır.

Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan kolajen, tip 1’dir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşmaktadır. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen, kemikleri destekler, cildi korur, cildin elastikiyetini sağlar, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Tip 2 Kolajen: Tip 2 kolajen hücresel olmayan kıkırdak matrisi tarafından üretilmektedir. Kıkırdak matrisi, kıkırdak içinde var olan sıvı benzeri bir dolgudur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ekrem ağrıları ve çeşitli buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir.

Tip 3 Kolajen: Tip 3 kolajen organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada önemli bir destekleyici olan tip 3 kolajen, cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasında da oldukça etkilidir. Kasların, arterlerin ve organların yapısını desteklemektedir. Damarlara elastikiyet verirken aynı zamanda kasları güçlendirmektedir.

Tip 4 Kolajen: Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır. Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkilidir.

Tip 10 Kolajen: Yeni kemiklerin oluşumunda görev alan tip 10 kolajen aynı zamanda eklem kıkırdaklarının gelişimi için de önemlidir. Eklem ağrıları ve eklem bölgelerinde meydana gelen kırıklarda onarıcı görev görmektedir.

Form
Saşe (Tek Kullanımlık Toz)
İçerik
Bakır B Vitaminleri Biotin C Vitamini Çinko E Vitamini Hyaluronik Asit Kollajen Selenyum
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR